CO TRZEBA WIEDZIEĆ O POJEMNOŚCI WINIAREK.

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O POJEMNOŚCI WINIAREK.

Pojemność to jeden z ważniejszych parametrów winiarki, który określa nasze potrzeby. Jeśli kolekcjonujemy butelki wina, musimy się przymierzyć do winiarek o dużej pojemności, najczęściej wolnostojących. Natomiast na potrzeby domowe, wystarczą mniejsze winiarki do zabudowy w słupku.

Za podstawową jednostkę miary pojemności winiarek przyjęto butelkę BORDEAUX 0,75 l, podając liczbę butelek jaką możemy zmieścić w jej wnętrzu. Najmniejsze modele winiarek zaczynają się od pojemności kilku butelek, winiarki podblatowe mieszczą zazwyczaj ok. 30 butelek, natomiast duże profesjonalne winiarki wolnostojące nawet do 200 butelek.

Restauratorom bardzo często zależy nie tylko na odpowiednim przechowywaniu wina, ale również na jego odpowiedniej prezentacji. Dlatego wybierają winiarki z szklaną witrynką, przez którą widać ładnie ułożone butelki. Trzeba jednak pamiętać że sposób ułożenia butelek również może wpłynąć na pojemność winiarki. Doskonałym przykładem mogą być dwie winiarki AVU53PREMIUM i AVI60PREMIUM

metody ułożenia butelekmetody ułożenia butelek

Pamiętajmy że im więcej butelek zmieści się we wnętrzu winiarki tym ma ona większe rozmiary. Dlatego winiarki o małej pojemności możemy nawet ustawić na blacie kuchennym a te najpojemniejsze mają nawet do 2 metrów wysokości i zajmują tyle miejsca co standardowa lodówka.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl