JAK WYBRAĆ CHŁODZIARKĘ DO WINA?

1. Użytkowanie, czyli jak długo chcę przechowywać wino?

Właściwy wybór winiarki zależy od sposobu jej wykorzystania. Oczywiście sporą rolę odgrywać będzie estetyka i wystrój piwnicy, ale zanim to kryterium zostanie wzięte pod uwagę, należy sprawdzić wiele innych szczegółów.

  • Potrzebujesz winiarki do starzenia wina - w której wino leżakuje w stałej temperaturze 12°C, oraz w stałej wilgotności z ograniczonym dostępem światła. Chłodziarka taka powinna jak najwierniej odtwarzać optymalne warunki przechowania wina, jakie oferują podziemne piwnice.
  • Potrzebujesz winiarki do dojrzewania i serwowania wina  - chcesz przechowywać część butelek przez dłuższy czas i mieć też możliwość podania butelki w każdej chwili, idealna dla Ciebie będzie winiarka wielofunkcyjna multistrefowa (z kilkoma strefami temperatur),
  • Potrzebujesz winiarki do serwowania wina - chcesz przechowywać butelki, gotowe do podania w każdej chwili zdecyduj się na winiarkę „użytkową” do serwowania wina,

 2. Użytkowanie, jak dużą chłodziarkę zakupić?

Jeśli planujesz przechowywać wina dłuższy czas, pamiętaj, że twoja winiarka powinna pomieścić zwiększającą się z czasem kolekcję wina. W przyszłości, będziesz prawdopodobnie właścicielem znacznie większej ilości butelek niż dzisiaj. Lepiej jest wybrać model, który spełni Twoje potrzeby za 2, 5, a nawet 10 lat. Pamiętajcie że butelki liczone do określania pojemności winiarek to standardowo 0,75 l (butelka Bordeaux). Jeśli kolekcja składa się z różnych typów butelek, trzeba założyć pojemność winiarki mniejszą o około 20%. Należy pamiętać, że dodanie kolejnej półki, oznacza zmniejszenie pojemności chłodziarki do wina.

 3. Miejsce, gdzie zainstalować chłodziarkę z winami?

Kolejnym ważnym i decydującym punktem przy wyborze winiarki jest jej lokalizacja. Zależnie od tego, czy planujesz zainstalować winiarkę w salonie, garażu lub w kuchni,  właściwości techniczne Twojej chłodziarki nie będą takie same.

  • W przypadku instalacji chłodziarki wolnostojącej w garażu lub piwnicy, należy upewnić się, że wybrana winiarka jest wyposażona w system zimowy ( umożliwia on dobrą pracę chłodziarki w niskich temperaturach otoczenia i zapewnia Twoim winom odpowiednią temperaturę przechowywania ).
  • Jeśli winiarka ma być zamontowana w zabudowie kuchennej oferujemy szeroki wybór chłodziarek do zabudowy meblowej. Dzięki eleganckiemu, nowoczesnemu wzornictwu, które łączy w sobie najnowocześniejsze materiały i technologie, chłodziarki do win AVINTAGE™ i BERG obiecują Ci najpiękniejsze degustacje Twoich win.

UWAGA: Chłodziarkę należy trzymać z dala od źródeł ciepła i nie wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

winiarka AVI60  winiarka PF160DZ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl